Bądź na bieżąco!

Audyt, Serwis i Przegląd

HOME > Audyt, Serwis i Przegląd

Fotowoltaika - Audyt, Serwis i Przegląd

Skorzystaj z profesjonalnych usług naprawy, diagnostyki, konserwacji i audytu instalacji fotowoltaicznej

INFO ENERGIA to firma, która na rynku funkcjonuje od 2014 roku, czyli od początku pojawienia się branży fotowoltaicznej w Polsce. Duże doświadczenie, jakie posiadamy pozwala nam na weryfikowanie prawidłowości wykonania instalacji fotowoltaicznej. Posiadamy najwyższej jakości sprzęt specjalistyczny, w tym nowoczesną kamerę termowizyjną, drony, a także profesjonalne narzędzia miernicze. Blisko tysiąc wykonanych instalacji w różnych warunkach i miejscach pozwoliło nam na zagłębienie się we wszelkie zagadnienia związane z montażem i funkcjonowaniem fotowoltaiki. W związku z sytuacją na rynku fotowoltaicznym, problemami z jakimi zmagają się instalatorzy i przede wszystkim użytkownicy instalacji, świadczymy usługi w zakresie przeglądu, serwisu i wsparcia.

Zakres usług:

 •  Ocena estetyki wykonania.
 •  Sprawdzenie modułów za pomocą specjalistycznych narzędzi i kamery termowizyjnej.
 •  Sprawdzenie połączeń elektrycznych i rozdzielnic.
 •  Sprawdzenie pracy falownika.
 •  Sprawdzenie mocowań konstrukcji.
 •  Kontrola poprawności funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej.
 •  Pomiary elektryczne.
 •  Diagnostyka awarii instalacji fotowoltaicznej. 
 •  Naprawa i wymiana elementów instalacji. 
 •  Konserwacja i czyszczenie.
 •  Ekspertyza dotycząca efektywności pracy instalacji fotowoltaicznej. 
 •  Przeprowadzenie audytu energetycznego. 
 •  Konsultacja i zasięgnięcie opinii eksperta.

serwis i przegląd fotowoltaiki. ekspertyza instalacji fotowoltaicznej. termowizja fotowoltaiki z drona

serwis instalacji fotowoltaicznej. fotowoltaika przegląd, audyt, dron, termowizja.

Dron a fotowoltaika

Korzystamy z najwyższej jakości narzędzi do monitoringu i serwisu instalacji fotowoltaicznych. DJI Mavic 2 Enterprise, które wykorzystujemy w naszej pracy to jeden z najlepszych dronów na rynku. Posiadają wbudowaną kamerę termowizyjną, która jest w stanie wykryć wady instalacji bądź uszkodzenia modułów fotowoltaicznych. Wysoka precyzja kamery i jakość obrazu pozwalają na błyskawiczny pomiar ciepła na obiekcie. Wiemy, jak ważne jest by każdy moduł fotowoltaiczny był odpowiednio zainstalowany. Niedziałający jeden panel bądź któryś z przewodów sprawią, że nasza instalacja nie będzie generować dla nas oszczędności.

Do czego można wykorzystać drona w branży fotowoltaicznej?

Poprawny audyt energetyczny jest niezwykle ważny dla dalszych procedur wykonania instalacji fotowoltaicznej. Za pomocą dronów możemy w łatwiejszy sposób wykonać pomiary, przygotować dokumentację zdjęciową miejsca montażu, sprawdzić zacienienia i dotrzeć w obszary, w które fizycznie ciężko się dostać.

Ocena i ekspertyza instalacji to usługa, która wynika z trudnej sytuacji na rynku fotowoltaicznym. Związana jest z coraz częstszym ignorowaniem sztuki montażu przez instalatorów. Wykwalifikowani pracownicy naszej firmy, dzięki umiejętnościom i specjalistycznym narzędziom są w stanie ocenić zdolność i bezpieczeństwo instalacji. Coraz więcej sporów spowodowanych błędnym montażem (nieodpowiedni falownik bądź źle dobrane moduły, uszkodzone panele, niepoprawnie wykonanie połączenia, umiejscowienie w zacienieniach, brak estetyki) pomiędzy instalatorami a użytkownikami jest jedną z przyczyn świadczenia przez nas usług opiniujących i kontrolnych.

Monitoring pracy instalacji jest niezbędny do tego by nasza domowa elektrownia działała poprawnie i pozwalała nam oszczędzać. Nawet jeden niedziałający panel słoneczny jest w stanie znacznie obniżyć naszą produkcję. Niezwykle ważna jest kontrola fotowoltaiki. Wielu niesprawnych elementów instalacji nie da się zauważyć bez użycia specjalistycznego sprzętu, np. w postaci termowizji, którą posiadają nasze drony.

Diagnostyka instalacji fotowoltaicznej

Wbudowane czujniki i algorytmy w dronach z kamerą termowizyjną stanowią bardzo istotną wartość w procesie instalacji fotowoltaiki. Drony obsługiwane przez nas w trakcie prac montażowych, serwisów i przeglądów pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa pracowników, ale także oszczędność czasu. Panele fotowoltaiczne zarejestrowane kamerą termowizyjną to pewność efektywności instalacji. Dron z termowizją może z bezpiecznej odległości zmierzyć rozkład temperatury ogniw i wykryć tzw. hot spot czyli uszkodzony element, którego temperatura jest znacznie podwyższona.

Instalacje nie tylko w domach i firmach

Diagnostyka farm fotowoltaicznych wiąże się ze sprawdzeniem każdego modułu na bardzo dużym obszarze. Drony, wyposażone w funkcję inteligentnego lotu, poruszają się na wyznaczonym obszarze i są w stanie błyskawicznie zidentyfikować awarię. W przypadku farmy fotowoltaicznej efektywne działanie każdego z paneli słonecznych jest niezwykle istotne, ponieważ jest to inwestycja, która ma zarabiać. Kilka niedziałających modułów może generować bardzo duże straty ekonomiczne. Warto robić regularny serwis farm, instalacji domowych bądź biznesowych by jak najdłużej utrzymać wysoką sprawność fotowotolatiki.

Audyt energetyczny z wykorzystaniem drona

Oprócz serwisu i przeglądu instalacji fotowoltaicznych, nasza firma jest w stanie wykonać audyt energetyczny z użyciem drona. Nie każdy dom, budynek czy obszar są łatwe w procesie wykonywania audytu. Wykorzystanie drona ze względów bezpieczeństwa ludzi, dużego obszaru bądź trudnego dachu znacznie poprawi jakość audytu. Tworzenie projektów, czy wizualizacji dzięki zdjęciom wysokiej jakości wykonanych przez audytora z dronem jest dużo prostsze, a w wielu przypadkach jest jedyną opcją. Stawiamy na profesjonalną obsługę Klientów, bo bezpieczna i efektywna instalacja fotowoltaiczna jest priorytetem w naszych działaniach.

serwis fotowoltaiki. hot spoty, dron z kamerą nagrywa instalację fotowoltaiczną.

Fotowoltaika - Serwis, Przegląd, Naprawa, Konserwacja

Uważasz, że Twoja instalacja fotowoltaiczna nie działa jak powinna? Możliwe, że to nie kwestia zbyt małej mocy, na którą się zdecydowaliśmy. Rzetelna ekspertyza przeprowadzona przez naszą firmę pozwoli dokładnie zbadać w czym tkwi problem. Wykonujemy pomiary elektryczne, sprawdzamy mocowania modułów, szukamy niedziałających paneli, hot spotów, czy problemów z połączeniem. Postawione przez nas diagnoza i opinia mogą pomóc w rozwiązaniu sporów z instalatorem.

Naprawa i konserwacja instalacji jest niezwykle istotna, jeśli chcemy żeby nasza fotowoltaika posłużyła przez lata. Rozwiązania jakie proponujemy nie są kosztowne, a mogą sprawić, że żywotność paneli i falownika będą znacznie dłuższe. Pamiętaj o serwisie i przeglądach instalacji fotowoltaicznych.

instalacja fotowoltaiczna serwis, przegląd, audyt i termowizja. instalacje fotowoltaiczne czy się palą. serwis farm fotowoltaicznych. ekspertyza
serwis i przegląd fotowoltaika z drona z termowizją
naprawa i przegląd farm fotowoltaicznych

Masz problem ze swoją instalacją fotowoltaiczną? Masz wątpliwości czy montaż odbył się zgodnie ze sztuką? Nie zyskujesz tyle energii, ile zakładałeś? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci rozwiązać Twój problem.