Bądź na bieżąco!

Klienci indywidualni

HOME > Klienci indywidualni

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na długie lata. Zwłaszcza w małych gospodarstwach domowych priorytetem jest, aby moduły wytrzymały próbę czasu,
a zwłaszcza by nieustannie zachowały swoją efektywność!

Oferujemy elementy wykorzystywane do wykonania instalacji, które wyróżniają się wysoką trwałością, zapewniając modułom żywotność sięgającą minimum 25 lat.

ROZLICZENIE

 • Rozliczenie z operatorem polegające na odsprzedaży nadwyżki energii

KORZYŚCI

 • Oszczędności i zysk
  Duży i szybki zwrot z inwestycji
 • Niezależność energetyczna
  Produkujesz energię elektryczną na potrzeby własne, uniezależniając się tym samym od cen prądu
 • Łatwa dostępność
  Słońce jest dostępne dla wszystkich, to niewyczerpalne i darmowe źródło energii
 • Komfort
  Bezobsługowość systemu, niskie koszty eksploatacji ze względu na brak elementów ruchomych
 • Ekologia
  Brak zanieczyszczenia, emisji gazów, hałasu czy drgań, rozwiązanie przyjazne środowisk

OPODATKOWANIE

 • Stawka 8%

Bądź niezależny od podwyżek cen energii

Z początkiem stycznia 2021 roku na rachunkach za energię elektryczną zobaczymy nową pozycję, która podwyższy nasz rachunek miesieczny za prąd o ok. 3,5%.

W wielu gospodarstwach domowych oznaczać to będzie, znaczne podwyższenie wartości na fakturze. Decydując się na instalację fotowoltaiczną stajesz się niezależy od wahań cen energii a tym samym już od pierwszego dnia działania instalacji – zaczynasz oszczędzać.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dowiedz się więcej na temat instalacji fotowoltaicznych

Co się dzieje z nadwyżką energii z mojej instalacji?

Klient indywidualny, korzysta z przywilejów prosumenta, czyli zarazem producenta i konsumenta. Prosumenci nie mogą zarabiać na wytworzonej energii elektrycznej, tylko zużywać ją na własne potrzeby, więc nadwyżki produkcji są magazynowane w sieci elektroenergetycznej. Co to dla mnie oznacza? To oznacza, że od momentu powstania nadwyżki, mam rok czasu na jej zużycie np. wieczorem lub w pochmurny i deszczowy dzień.

Skąd mój sprzedawca energii będzie wiedział ile prądu wyprodukowałem, a ile zużyłem?

To wszystko się dzieje za sprawą licznika dwukierunkowego, który jest montowany za darmo przez naszego operatora sieci dystybucyjnej, jeszcze przed uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na każdym rachunku za energię elektryczną, będziemy mieli jasno rozpisane, ile energii wytworzyliśmy, ile zużyliśmy i ile zostanie przeniesione do naszego „magazynu”. Energia, która wraca do nas z sieci, jest rozliczana ze współczynnikiem 0,8 – czyli za każde wyprodukowane 100 kWh pobierzemy 80 kWh.

Ile czasu instalacja będzie produkowała dla mnie energię?

Wszystkie elementy instalacji zostały zaprojektowane i zbudowane w taki sposób, aby pracowały bezawaryjnie przez minimum 25 lat, jak gwarantuje producent. Najstarsze instalacje fotowoltaiczne produkują energię już od ponad 40 lat. Instalacja jest bezobsługowa, nie wymaga kosztownych serwisów. Nie zawierają ruchomych elementów, co znacznie obniża podatność na zużycie. Porównując wysokość inwestycji, czas zwrotu i ogólną oszczędność, uzyskujemy doskonały współczynnik korzyści i jakości do ceny.

Czym się różni kolektor od instalacji fotowoltaicznej?

Kolektory słoneczne służą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, natomiast instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną, którą możemy zasilić wszystkie urządzenia w naszym domu czy firmie.

15 lat całkowitej gwarancji na instalację fotowoltaiczną

INFO ENERGIA udziela rozszerzonej 15 letniej gwarancji na wszystkie komponenty instalacji, w tym moduły fotowoltaiczne oraz montaż.

15 lat gwarancji fotowoltaika

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania oraz zaproponujemy Ci bezpłatny audyt,
który wykaże stopień opłacalności instalacji w Twoim domu.