Bądź na bieżąco!

Moje Ciepło – dofinansowanie dla nowych domów

HOME > Moje Ciepło – dofinansowanie dla nowych domów

Dofinansowanie Pompy Ciepła 2022 dla nowych domów

Rosnąca świadomość ekologiczna, chęć życia w komforcie, a także nowe prawa i obowiązki sprawiły, że mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem systemów ogrzewania. Polacy coraz częściej jako źródło ciepła wybierają ekologiczne i bezobsługowe rozwiązania. Wśród nich największą popularnością cieszą się pompy ciepła, kotły na pellet i ekogroszek, coraz mniej instalacje gazowe. Do tej pory można było uzyskać dofinansowanie na pompy ciepła tylko w przypadku wymiany źródła ciepła za okazaniem dowodu demontażu. Dofinansowanie Moje Ciepło będzie dedykowane dla osób, które zdecydują się na ogrzewanie pompą ciepła w nowym domu.

moje ciepło 2022, dofinansowanie do pompy ciepła dla nowego budynku

Dofinansowanie Nowe Budynki - ile można uzyskać w 2022 roku?

Nowy program według zapowiedzi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma wystartować pod koniec drugiego kwartału. Program ma wesprzeć najbardziej popularne i efektywne źródło ogrzewania jakim jest pompa ciepła. Dotacja na pompę ciepła dla nowego domu będzie wynosiła do 30% kosztów i nie będzie mogła przekroczyć 21 000 zł. Pompy ciepła mimo spadku ich cen na rynku to dalej kosztowna inwestycja, ale program Czyste Powietrze udowodnił, że cieszą się ogromną popularnością.

pompy ciepła dofinansowanie do nowych domów moje ciepło 2022

Dofinansowanie na pompę ciepła dla nowych domów 2022 r. - Warunki

Warunki programu Moje Ciepło 2022 nie są jeszcze znane. Jak podał jednak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowanie na pompę ciepła dotyczyć będzie nowych domów jednorodzinnych. O dotacje starać będą mogli się właściciele bądź współwłaściciele budynków. Nie wiemy natomiast kiedy będzie można złożyć wniosek, czy wszystkim zainteresowanym przysługuje taki sam próg kwotowy dotacji i jakie warunki należy spełnić. Niemniej już teraz warto zainteresować się tematem programu Moje Ciepło, jeśli zamierzamy budować dom, bądź jesteśmy w fazie jego budowy.