Bądź na bieżąco!

Pytania i odpowiedzi

HOME > Pytania i odpowiedzi

Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmuje się wyspecjalizowany zespół firmy INFO ENERGIA . Wystarczy, że Twój dom posiada wolną przestrzeń na instalację fotowoltaiczną i przyłącz energetyczną.
W Polsce występują optymalne warunki nasłonecznienia , co umożliwia produkowanie energii elektrycznej na wysokim poziomie. Z tego względu z 1kWp możemy maksymalnie otrzymać 1000kWh.
Instalację fotowoltaiczną można wykonać zarówno na dachu jak i na gruncie.
Efektywność fotowoltaiki może zostać obniżona przez zachmurzenie, jednakże nie spowoduje to zaprzestania ich działania. Niskie temperatury podczas zimy nie stanowią problemu. Największą przeszkodą są krótsze dni, które powodują że do instalacji dociera mniej promieni słonecznych, ale nawet takie przeszkody nie powodują zaprzestania działania instalacji, a jedynie zmniejszają jej wydajność.
Kolektor słoneczny służy do zamieniania energii słonecznej w energię cieplą. Swoje zastosowanie mogą mieć w podgrzewaniu wody. Natomiast panele fotowoltaiczne również czerpią energię ze słońca, ale zamieiają ją na energię elektryczną. Swoje zastosowanie mogą mieć w zaopatrzeniu domu w energię elekryczną.
Gdy moduły są wykorzystane do wykonania instalacji fotowoltaicznej są wysokiej jakości, to odznaczają siębardzo niską awaryjnością. Z tego względu producenci dają gwarancję na moduły fotowoltaiczne, która wynosi od 10 do 15 lat. Doświadczenie oaz testy pokazują, że panele mogą działać od 25 do 30 lat bez dużych napraw. Należy jednak pamiętać, że moc paneli spada rocznie o ok. 0,1-0,5%.
Twoje rachunki za energię elektyczną będą wynosiły 0 zł, a na Twoim rachunku zostnaną wyłącznie opłaty stałe za dystrybucję i korzystanie z sieci.
Dach płaski nadaje się do instalacji fotowoltaicznej, ale musi być zachowany odpowiedni kąt nachylenia. W takich przypadkach stosuje się specjalne konstrukcje, które umożliwiają ustawienie modułów w odpowiedniej pozycji.
Instalacja fotowoltaiczna ma szereg cech, które decydują o opłacalności całego przedsięwzięcia. Największą z nich jest fakt, że dzięki instalacji pv mamy darmową energię elektryczną a nasze rachunki za prąd wynoszą 0 zł. Kolejną dużą zaletą jest niezależność od wzrastających cen za energię, które znacząco mogą obciążyć budżet gospodarstwa domowego.
Doświadczona i wyspecjalizowana kadra naszych doradców dobierze najlepsze rozwiązanie dla instalacji, która wygeneruje oszczędności dla każdej nieruchomości.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania oraz zaproponujemy Ci bezpłatny audyt,
który wykaże stopień opłacalności instalacji w Twoim domu.

Siedziba firmy

Siedziba firmy

ul. 15-ego Sierpnia 15
82-500 Kwidzyn

Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

+48 55 625 90 00

E-mail

E-mail

biuro@info-energia.pl