Bądź na bieżąco!

SolarEdge

HOME > Aktualności > SolarEdge

Wybierając SolarEdge, wybierasz bezpieczeństwo

SolarEdge jest globalnym liderem inteligentnych rozwiązań w energetyce. W 2006 roku firma opracowała technologię falowników z optymalizacją prądu stałego, która zmieniła sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV).

Innowacyjne rozwiązanie - wyłączanie na poziomie modułu

Innowacyjne rozwiązanie – modułowe wyłączanie SolarEdge oferuje zaawansowany system pozyskiwania energii z paneli fotowoltaicznych, składający się z optymalizatorów mocy podłączonych do każdego modułu, falownika PV oraz systemu monitoringu na poziomie modułu. Dodatkowo, systemy SolarEdge posiadają wbudowaną funkcję bezpieczeństwa SafeDC™, która minimalizuje ryzyko związane z instalacją. Dzięki połączeniu optymalizatorów mocy, panele fotowoltaiczne działają tylko wtedy, gdy falownik stale dostarcza sygnał. W przypadku braku sygnału z falownika lub jego awarii, funkcja SafeDC™ automatycznie wyłącza prąd stały (DC) oraz napięcie w przewodach paneli i łańcuchów. W trybie bezpieczeństwa, napięcie wyjściowe z każdego modułu zostaje obniżone do 1V. Na przykład, jeśli strażacy odłączą system fotowoltaiczny od sieci w ciągu dnia, a system składa się z 10 modułów na każdy łańcuch, napięcie łańcucha zostanie zredukowane do 10Vdc. Ze względu na ograniczenie maksymalnej długości łańcucha w systemach SolarEdge do 50, napięcie łańcucha może osiągnąć maksymalnie 50Vdc, co jest znacznie niższym poziomem ryzyka. Nawet w przypadku pojedynczych usterek, to rozwiązanie spełnia wymagania dotyczące napięcia bezpiecznego SELV (<120V).

Wyłączenie na poziomie modułu następuje automatycznie w następujących przypadkach

  • Budynek jest odłączony od sieci elektrycznej
  • Falownik jest wyłączony
  • Czujniki termiczne optymalizatora mocy każdego z modułów wykrywają rosnącą temperaturę (wartość progowa 85˚C)

Monitoring instalacji przez 25 lat

Drugie rozwiązanie SolarEdge, które pozwoli Ci bezpiecznie korzystać z instalacji fotowoltaicznej – Platforma Monitoringu (dostępna bezpłatnie przez 25 lat) zapewnia zaawansowany monitoring na poziomie modułu i wysyła automatyczne powiadomienia o ewentualnych zakłóceniach w pracy systemu, skutecznie zapobiegając potencjalnym zagrożeniom. Co więcej, umożliwia zdalne rozwiązywanie wielu problemów związanych z instalacją, co przyczynia się do szybkiego i efektywnego naprawiania usterek.

Falowniki SolarEdge posiadają wbudowaną ochronę przeciwłukową AFCI (Arc Fault Circuit Interrupter), która wykrywa i zapobiega tworzeniu się łuków elektrycznych poprzez automatyczne wyłączanie falownika w przypadku długości szeregu do 400 metrów. Dzięki temu rozwiązaniu, system SolarEdge zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa, minimalizując ryzyko wystąpienia potencjalnie niebezpiecznych sytuacji związanych z łukami elektrycznymi.


INFO ENERGIA - Polecany Instalator

Nasza firma znalazła się w elitarnym gronie programu Polecany Instalator SolarEdge. Wykonaliśmy już setki instalacji z wykorzystaniem falownika wraz z optymalizatorami tej marki

polecany instalator solaredge
firma instalacyjna solaredge

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania

Wykonujemy kompleksowe instalacje i zapewniamy opiekę biura. SolarEdge oferuje falowniki wraz z optymalizatorami, a także magazynami energii. Zakładamy monitoring fotowoltaiki i śledzimy jego pracę.