Bądź na bieżąco!

Program Mój Prąd

HOME > Program Mój Prąd

Program rządowy “Mój Prąd" 3.0

Dnia 01.07.2021 roku rusza nabór wniosków do programu Mój Prąd 3.0, na zmienionych zasadach. Podobnie jak w poprzednich edycjach finansowane będą projekty zakończone i podłączone do sieci OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego). Przedział mocy instalacji 2-10 kW w trzeciej edycji programu będzie utrzymany. Kwota dotacji wyniesie 3 000 zł, ale nie może wynosić więcej niż 50% kosztów inwestycji. zmieni się również sposób składania wniosku. Zmiana wysokości dofinansowania to wynik wielu kupionych instalacji, co podkreśla opłacalność użytkowania fotowoltaiki.

Głównym założeniem jest zwiększenie liczby instalacji słonecznych. Program skierowany jest w stronę rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

III nabór wniosków

OD 1 LIPCA 2021 ROKU
DO 22 GRUDNIA 2021 ROKU

lub do wyczerpania alokacji środków

Jak uzyskać dofinansowanie?

Krok 1.

Kup i zamontuj mikroinstalację fotowoltaiczną

Krok 2.

Poczekaj aż zakład energetyczny zainstaluje Ci licznik dwukierunkowy

Krok 3.

Podpisz umowę dwustronną ze sprzedawcą energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej

Krok 4.

W Twoim imieniu składamy wniosek o dofinansowanie do NFOŚiGW

Krok 5.

Monitorujemy status Twojego dofinansowania i informujemy o rozpatrzeniu

Krok 6.

Wypłata dotacji

Mój Prąd 3.0 a INFO ENERGIA

W lipcu 2021 rusza nowa edycja Programu Mój Prąd – dofinansowania do fotowoltaiki. Nowe zasady dofinansowania 2021 będą dotyczyć zrealizowanych inwestycji po 1 lutego 2020 roku. Firma INFO ENERGIA pomaga w uzyskaniu dotacji dla swoich Klientów. Pomagamy w uzyskaniu 3 000 zł na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej z programu. Dzięki pełnomocnictwom przekazanym nam przez Klientów jesteśmy w stanie kompleksowo zadbać o wszelkie formalności i dokumentację, tak aby użytkownicy naszych instalacji mogli jak najszybciej z nich korzystać i otrzymać należne im dofinansowanie. Program Mój Prąd skierowany jest do wszystkich, którzy myślą o instalacji fotowoltaicznej.

Mój Prąd 3.0 - kwota i szczegóły

Wysokość dofinansowania 2021

Mój Prąd 2021 – kwota.  Kwestia wysokości dotacji była najbardziej wyczekiwaną informacją podaną przez NFOŚiGW. Wcześniejsza dotacja z naboru Mój Prąd 2.0 została pomniejszona o 2 000 zł. Obecna kwota dotacji w 2021 roku wyniesie 3 000 zł. Jest to kwota dofinansowania, która w dalszym ciągu sprawia, że instalacja fotowoltaiczna zwróci nam się znacznie szybciej. Z dofinansowaniem Mój Prąd 3.0 łączy się również ulga termomodernizacyjna, którą można rozliczyć w kolejnym roku i uzyskać kolejne wsparcie finansowe.

Kilka ważnych informacji:

Mój Prąd nie dotyczy rozbudowy instalacji fotowoltaicznej, nawet jeśli nie skorzystaliśmy z możliwości dofinansowania wcześniej. Wsparcie obejmuje jednak instalacje już zakończone (decyduje data pierwszej faktury) od 1 lutego 2020 roku.

Mój prąd 3.0 – kiedy wypłata środków?

Rozpatrywanie wniosków w urzędzie przeprowadzane jest na bieżąco. W momencie uzyskania pozytywnej decyzji, pieniądze zostaną przelane na konto beneficjenta. Czas rozpatrywania wydłuża się wraz z przybywaniem kolejnych wniosków i poprawek do nich. Może potrwać do kilku miesięcy. Firma INFO ENERGIA jako pełnomocnik swoich Klientów zajmuje się przygotowaniem wniosków i skompletowaniem dokumentów. Wnioski składane przez nas poprzez generator na stronie rządowej, niezwłocznie po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji od użytkowników naszych instalacji fotowoltaicznych.

Szczegółowe informacje o programie:

Informacji o nowym programie Mój Prąd można uzyskać poprzez kontakt z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Funkcjonuje również dedykowana skrzynka: mojprad@nfosigw.gov.pl

INFO ENERGIA to firma, która od 2014 zajmuje się wdrażaniem ekologicznych rozwiązań. Jesteśmy firmą, która cieszy się pozytywną opinią wśród Klientów. Dowiedz się więcej na temat naszych instalacji fotowoltaicznych.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY UZYSKANIEM DOFINANSOWANIA?

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na Twoje pytania oraz zaproponujemy Ci bezpłatny audyt,
który wykaże stopień opłacalności instalacji w Twoim domu.